Мереживні яєчка

Великодні майстер-класи продовжуються!

Давайте зробимо ще одне великоднє яєчко, на цей раз на нитці. Мені дуже подобаються такі вироби!
Нам потрібен:
бісер,
стеклярус (якщо у вас немає стеклярусу, кожен стеклярус можна замінити відповідно 3-4 бісеринами),
дерев’яне яєчко-основа,
І, звичайно, голка і нитка. Я використовую мононитку або тоненьку рибальку жилку 0,18 – 0,2 мм (спитайте у тата).

Починаємо плести.
Набираємо 1 бісерину і закріплюємо її, прошивши двічі.
Далі набираємо: 1 стеклярус, 1 бісерину, і так стільки разів, скільки треба, щоб низка була довжиною від одного полюса яєчка до протилежного. Наша низка закінчується бісеринкою!
Далі набираємо: 1 стеклярус, 1 бісеринку, 1 стеклярус. Проходимо через третю бісеринку з кінця.
Знову набираємо 1 стеклярус, 1 бісеринку, 1 стеклярус і проходимо в бісеринку, минувши 1 стеклярус, 1 бісеринку і 1 стеклярус.
Так ми робимо ще 2 рази і доходимо до краю роботи
Щоб зробити поворот, треба набрати: 1 стеклярус, 1 бісерину, 1 стеклярус, 1 бісерину, 1 стеклярус, і пройти в бісерину, яка знаходиться на боковій верхівці найближчого ромбу.
Продовжимо роботу, як у попередньому рядку: набираємо 1 стеклярус, 1 бісерину, 1 стеклярус і проходимо в другу бісерину від пронизаної. Підійшовши до протилежного краю, повторюємо набір для повороту: 3 стекляруси і 2 бісерини між ними. Продовжуємо плести далі так само, аж поки бісерна смуга не стане такої ширини, щоб огорнути яєчко.
Коли бісерна сітчаста смуга може огорнути заготовку, перевіряємо, щоб кінці нитки знаходились на різних боках. Тобто кінчик нитки, що залишився на початку роботи, має бути згори, а робоча нитка з голкою має знаходитись знизу.
(На малюнку показані краї смуги, повернуті один до одного. Спосіб зшивки в нашому гуртку має назву “стрибок через прірву”.)
На голку набираємо 1 стеклярус, 1 бісерину, 1 стеклярус, “стрибаємо через прірву ” і проходимо через бісерину, позначену цифрою 1 на схемі. Далі набираємо 1 стеклярус, “стрибаємо через прірву” і проходимо через бісерину під номером 2 на схемі. Так чинимо аж поки не пройдемо через бісерину під номером 8. При цьому кожен раз набираємо тільки 1 стеклярус для поєднання різних кінців бісерної смуги обабіч “прірви”.
Після цього набираємо 1 стеклярус, 1 бісерину, 1 стеклярус і міцно зв’язуємо кінці ниток між собою. Окремою ниткою стягуємо бісеринки з одного краю сітки, другою ниткою ― з другого краю. Краще для міцності пройти кілька разів.

Мереживні яєчка

Зображення 1 з 19

Великоднє яєчко, оплетене сіткою з бісеру і стеклярусу, готове.
Сітка може слугувати основою для подальшої розшивки.
Будьте здорові!

Майстер-клас підготувала Людмила Ровинська, викладачка гуртка ”Бісероплетіння“

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *